Jak lahvičky funguji

Jak lahvičky fungují

 

Lahvičku mimijumi vyvinul tým lékařů, porodních asistentek, laktačních poradců a psychologů, kteří si dali za cíl přiblížit techniku sání při pití z kojící lahve, co nejvíce jak je to možné, ke kojení. 

Při kojení z matčina prsu vytvoří plocha kolem bradavky a úst dítěte vakuum a složitou sekvencí pohybů rtů, jazyka, svalů a patra získá dítě doušek mateřského mléka z prsu matky. U konvenčních kojících lahví působí na obsah také gravitace a děti získávají mléko bez potřebného pohybu. 

mimijumi je tomu zcela jinak: stejně jako u prsa matky, tak i u mimijumi ovládá miminko množství přijaté tekutiny. Vklidu může dýchat, polykat a dělat si pauzy, protože tekutina neproudí samovolně. Není náhodou, že savička mimijumi velmi připomíná matčino prso. Ústa miminka doléhají na savičku stejně jako jako při kojení prsu. Děti mohou klidně sát a nejsou nijak drážděny a rušeny. 

Různé materiálové vlastnosti, jako je například optimální tažnost nebo částečná tuhost materiálu zabrání přisávání vzduchu jako je tomu u běžných saviček. 

Savička mimijumi má integrovaný antikolikový systém, který zabrání tomu, aby se v lahvi vytvořilo vakuum a miminko musí přerušit sání a nadechnout se. Tím mu způsobuje bolestivé a nepříjemné nadýmání. Antikolikový systém v savičce mimijumi pomůže snížit riziko koliky, což vede ke zmenšení nepohodlí a zlepšení trávení miminka.

Výhody

 

Zdravé a flexibilní krmení 

Kojení je nejzdravějším a nejpřirozenějším způsobem jak nakrmit miminko.

Odborníci oprávněně poukazují na mnoho výhod kojení pro zdraví matky a dítěte: kromě snížení rizika alergií také předchází mnoha nemocem (zánět středního ucha, záněty močových cest, infekce dýchacích cest, střevní infekce). 
Riziko obezity a diabetu je pro kojící matky a miminka významně nižší. 

Nedávná studie Oxfordské univerzity*, že ženy které déle kojili jsou po menopauze štíhlejší než ženy, které nekojili. 

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje výlučné kojení po dobu nejméně 6 měsíců.**

Ne každé mamince je dáno, aby mohla své miminko plně kojit tak dlouho jak si přeje.
Právě zde se stává kojenecká lahev a savička mimijumi cenou podporou: Speciální savička mimijumi dokonale kopíruje svůj vizuální a funkční vzor - matčino prso.
S mimijumi designem, strukturou a funkcí nedochází k narušení kojení. To je velmi důležité především v prvních 4 až 8 týdnech života, ve kterých je začínající kojení velmi citlivé na narušení. 

mimijumi usnadňuje případné dokrmování a přesto umožňuje úspěšné kojení - velké plus pro zdraví maminky a miminka!

mimijumi je důležité pro maminky na jejich cestě do pracovního života: tatínkové, prarodiče a další pečovatelé mohou pomoci a krmit s mimijumi, aniž by riskovali odstavení miminka od maminčina prsu. 
Maminkám umožňuje hladký přechod a jsou výrazně méně pod tlakem, když se rozhodnou pro odstavení miminka. 

Jednoduchá manipulace

 

Příběh vývoje lahviček mimijumi ukazuje čeho jsou schopni nešťastní otcové. Lékař a psychiatr Dr. Frank Drummond a jeho kolega Dr. Bill Colomb byli extřémně nespokojeni s nabídkou lahví pro jejich novorozené děti. 

V průběhu několika let sledovali oba lékaři a otcové rodiny s dětmi a shromažďovali jejich zkušenosti kojícími lahvemi. Inspirováni četnými problémy a návrhy na zlepšení dostsali nápad, který zcela revolučně od základu mění krmení dětí z lahve.

Ve spolupráci s porodními asistentkami, laktačními poradkyněmi, zdravotními sestrami a matkami vyvíjeli 5 let lahvičky mimijumi. Kreativní designeři v týmu pracovali na průkopnickém nápadu na vysoce ergonomický a stylový produkt s vysokým zdravotním faktorem.

Ve srovnání s jinými lahvemi dokáže kojenecká láhev mimijumi, která je svým vzhledem i fukčností podobná matčinu prsu, zamezit zmatení dětí a zároveň jim umožní co největší zážitek z pití. 

Potřeby a přání rodičů leží specialistům na srdci - proto byla také zvláštní pozornost věnována praktičnosti lahve.

Jiný výrobci často označují relativné úzká hrdla 45 mm nebo méně za modely "se širokým hrdlem". S lahví mimijumi a jejími 60 mm v průměru je snažší manipulace při plnění a výhodou je to zejména během čistění. 

Dno lahve je vybaveno odnímatelnou protizkluzovou podložkou, která se automaticky váže k podkladu a tím zaručuje stabilitu při plnění. 

Pro usnadnění manipulace má pro Vás mimijumi další zjednodušení. Například plastový šroubovací uzávěr, který fixuje dudlík u konvečních lahví u mimijumi není. Závit je integrován přímo do extra velké speciální savičky mimijumi a k zašroubování stačí pouze půl otáčky na lahvi. 

Výsledkem je dvoudílný systém, se kterým se snadno manipuluje jednou rukou a to díky protiskluzové podložce a snadno čistí. 

Lahvičky a savičky mimijumi jde samozřejmě mýt v myčce na nádobí. Je možné je též sterilizovat ve vroucí vodě. Je možné též použití sterilizátoru. 

Upozornění: mimijumi není možné používat v mikrovlné troubě - nepoužívejte mikrovlnou troubu pro ohřev či sterilizaci!!!!

Bezpečnost pro Vaše dítě

 

U produktů mimijumi platí: Kojenecké lahve jsou vyrobeny výhradně z vysoce kvalitních materiálů a jsou bez jakýchkoliv nečistot. 

Speciální savička lahví mimijumi je vyrobena z vysoce kvalitního silikonového kaučuku, který se v medicínské kvalitě vyrábí podle nejvyšších standardů v Rakousku. 

Tělo láhve je vyrobeno z Grilamidu® - švýcarský materiál, který je ideální náhradou za sklo. 

Ve srovnání se sklem váží Grilamid® asi o 60% méně a je nerozbitný - dva důležité faktory, jakmile Vaše dítě bude lahev držet samo! Vysoká odolnost proti poškrábání snižuje ulpívání bakterií. 

Lahve mimijumi splňují evropskou normu - EN 14350 (Předměty pro kojence a batolata - vybavení pro pití).

Všechny složky mimijumi byly také testovány u nezávislé certifikační společnosti TÜV Rheinland a jsou bez škodlivých látek.

Content_Header_bauch.jpg

 

Bezpečnostní informace

 

Používejte pouze pod dohledem dospělé osoby. Tento produkt není hračka - nenechávejte dítě hrát s lahví nebo jednotlivými částmi kojenecké lahve. Uschovejte všechny díly mimo dosah dítěte v případě, že je nepotřebujete. 

Vždy kontrolujte před krmením teplotu jídla!

Neohřívejte krmení v mikrovlnné troubě, protože hrozí opaření Vašeho dítěte nerovnoměrným ohříváním v mikrovlnné troubě. Lahve mimijumi se nesmí používat v mikrovlnné troubě!

Nepokládejte na rozpálené plochy.

Nepokládejte lahev ani její části na plochy ošetřené antibakteriálními čistícími prostředky. 

Aby nedošlo ke zranění, nemělo by se dítě při pití z lahve pohybovat.

Nenechávejte NIKDY dítě usínat s kojeneckou lahví nebo nechávejte dítě při pití delší dobu o samotě.

Dlouhé sání tekutin může vést ke vzniku zubního kazu. Podávejte pouze tekutiny bez přidaného cukru nebo silně zředěné a to jen po omezenou dobu. Zubní kaz se může vyskytnout i u dětí, které nepijí sladké nápoje - například v případě, že používá lahev po velkou část dne nebo a to je horší v noci, když se tvoří méně slin, nebo také v případě, že lahvičku a savičku používá jako dudlík. Poraďte se svým lékařem na správné používání dětských lahví.

Péče o kojeneckou lahev a použití

Před prvním použitím vyvařte všechny části 5 minut ve vroucí vodě. Pro zajištění hygieny sterilizujte nebo vyvařte všechny části lahve. Umývejte v horní polici myčky. 

Potraviny mohou změnit barvu dílu kojenecké lahve.

Nadměrné používání čistících prostředků může vést k porušení plastových částí kojenecké lahve. Pokud se tak stane, lahev okamžitě vyměňte.

Nepoužívejte v mikrovlnné troubě!

Krytka chrání savičku před prachem a nečistotami. Vždy nechte savičku nasazenou v případě, že lahev nepoužíváte. 

Savička

Všechny použité plasty a silikony jsou vhodné pro styk s potraviny. 

Měkká savička byla vytvořena podle vzoru matčina prsu pro co nejlepší výsledek krmení. Savičku před každým použitím pečlivě překontrolujte. Jakmile objevíte známky opotřebení (praskliny, rozšíření) savičku vyměňte.

Nikdy nepoužívejte savičku jako dudlík!

Nikdy nevystavujte savičky přímému slunečnímu světlu nebo jiným zdrojům tepla. 

Nevystavujte savičky desinfekci nebo sterilizaci delší dobu než je doporučeno výrobcem, může dojít k poškození savičky.  

Z hygienických důvodů doporučujeme měnit savičky po 3 měsících.

Náhradní savičky se prodávají odděleně. Savičky se prodávají jako dvojbalení velikost 1 a velikost 2. Náhradní savičky najdete - ZDE

Láhve

mimijumi láhev je vyrobena z kvalitního, křišťálově čistého a bezpečného plastu a mají všechny potřebné certifikáty, které jsou potřebné při přímém styku s potravinami. 

Plast neobsahuje BPA (Bisphenol A) ani latex. 

Protiskluzová podložka snadněji umožňuje naplnění lahve a našroubování (odšroubování) savičky jednou rukou. 

Před sterilizací (vyvařením) odstraňte protiskluzové dno!

Vyrobeno v Rakousku za použití nejkvalitnějších materiálů z Německa a Švýcarska.